آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

در مطلب قبلی با عنوان چگونه به گروه تلگرام مدیری با تمام اختیارات اضافه کنیم؟ به شما یاد دادم که چگونه ادمینی به گروه تلگرام اضافه کنید که تمام اختیارات مدیر اصلی گروه تلگرام را داشته باشد یعنی مدیر جدیدی که اضافه می کنید به گروه ، توانایی اضافه کردن ادمین جدید را داشته باشد اما امروز و در این مقاله می خواهم به شما آموزش دهم که ” چگونه مدیر اصلی کانال تلگرام را تغییر دهیم؟ ” و مدیری با تمام اختیارات سازنده کانال ، به کانال تلگرام خود اضافه کنید یعنی مدیر جدید هیچ گونه محدودیتی نداشته باشد.

 

این مقاله شامل دو بخش است عنوان بخش اول تغییر creator کانال بدون تغییر شماره می باشد که برای کسانی است که قصد اضافه کردن مدیر جدید به کانال تلگرام دارند اما نمی خواهند شماره تلفن خود را عوض کنند. عنوان بخش دوم تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام می باشد و در این آموزش به شما یاد می دهیم با تغییر شماره موبایل مدیر اصلی کانال تلگرام را تغییر دهیم.

 

تغییر creator کانال بدون تغییر شماره

خب ابتدا باید آخرین نسخه تلگرام را دانلود و نصب کنید. شما می توانید آخرین نسخه تلگرام را برای تمام سیستم عامل ها از طریق لینک زیر دانلود کنید.

دانلود آخرین ورژن تلگرام

خب در بخش اول به شما یاد میدهم که مدیر جدیدی به کانال تلگرام خود اضافه کنید و تمام اختیارات او را فعال کنید.

مرحله اول : در ابتدا باید وارد کانال مورد نظر خود شوید سپس روی اسم کانال تپ ( کلیک ) کنید.

مرحله دوم : در صفحه باز شده روی علامت چرخ دنده کلیک کنید تا وارد صفحه ای با اسم manage Channel شوید.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله سوم : در صفحه manage Channel باید روی گزینه Administrators کلیک کنید.

مرحله چهارم : سپس باید فردی را به عنوان مدیر انتخاب کنید برای این کار روی گزینه Add Administrators کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله پنجم : حالا فرد مورد نظر حود را انتخاب کنید . مثلا من یکی از کاربران همیار تو را به عنوان مدیر انتخاب کردم.

مرحله ششم : پس از انتخاب ادمین جدید صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که مجوزهای او را برای مدیریت کانال تلگرام نمایش می دهد. حالا باید قسمت Add New Admin را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه مدیر جدید تمام اختیاراتش فعال می شود و می تواند مانند سازنده کانال تلگرام ( Creator ) ، مدیر جدید به کانال تلگرام اضافه کند.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله هفتم : پس از فعال کردن گزینه مورد نظر باید روی علامت تیک از قسمت بالا سمت راست کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. تبریک مدیر جدید با سطح دسترسی کامل به کانال شما اضافه شد. حالا با لفت دادن مدیر اصلی از کانال تلگرام ، فرد مورد نظر به عنوان ادمین اصلی انتخاب می شود.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

نکته مهم : توجه کنید مدیری که شما به کانال تلگرام اضافه می کنید و سطح دسترسی اش را بدون محدودیت می کنید توانایی حذف سازنده کانال را ندارد پس از این جهت جای نگرانی نیست.

 

تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام با تغییر شماره

با رشد کانال های تلگرامی و افزایش اعضای کانال تلگرام ، کسب و کارهایی به وجود آمده اند که بسیار محبوب شده اند و ان فروش کانال های تلگرامی پس از افزایش اعضای آن می باشد. خب در اینجا این مشکل پیش می آید که خریدار کانال تنها ادمین آن است و سازنده کانال نیست. اما مدیران تلگرام برای این مشکل راه حلی در نظر گرفته اند. خب شما با استفاده از این آموزش می توانید مدیر اصلی کانال تلگرام یا همان Creator را به فردی دیگری تغییر دهید.

مرحله یک : خب در ابتدا باید آخرین ورژن تلگرام را نصب کنید سپس وارد تلگرام شوید و از قسمت منو وارد شوید سپس روی گزینه settings کلیک کنید.

مرحله دوم : در قسمت باز شده روی شماره موبایل کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله سوم : خب سپس در صفحه باز شده روی گزینه change number کلیک کنید.

مرحله چهارم : (( در صورتی که مخاطبینتان شماره قبلی شما را داشته باشند و شما آنها را مسدود نکرده باشید ، شماره تلفن جدید شما به دفترچه تلفن همه انها افزوده می شود )) در این مرحله باید روی Ok کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله پنجم : در این مرحله باید شماره موبایل خریدار را وارد کنید و روی علامت تیک در قسمت بالا کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن مدیر اصلی به کانال تلگرام

مرحله ششم : سپس کدی پنج رقمی برای خریدار ( شخصی که شماره اش را وارد کردید ) ارسال می شود که خریدار باید آن را به شما بدهد تا شما آن را وارد کنید تا انتقال شماره موبایل کامل شود.

امیدوارم از آموزش چگونه مدیر اصلی کانال تلگرام را تغییر دهیم؟ رضایت کافی را داشته باشید و مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. برای تهیه این آموزش 9 ساعت زمان مفید صرف شده است.

قبلی »
بعدی »
  • 2018-03-19
  • 1514
چگونه مدیر اصلی کانال تلگرام را تغییر دهیم؟
2.8 (55%) 4 votes

پاسخ دهید!