آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

آموزش تغییر اپلیکیشن های پیش فرض اندروید

سیستم عامل اندروید یکی از محبوب ترین سیستم عامل های دنیا است و هنوز هیچ سیستم عاملی نتوانسته حتی به گرد پاشم برسه یکی از عواملی که باعث محبوبیت بسیار زیاد اندروید شده این است که دست کاربران را برای انتخاب برنامه های مختلف برای انجام کارهای مختلف باز گذاشته است. یکی از این قابلیت ها انتخاب دو یا چند برنامه برای کار مشترکی مثل بازکردن تصاویر است.

 

اپلیکیشن پیش فرض در واقع اپلیکیشنی است که به طور اتوماتیک توسط سیستم عامل اندروید برای اجرای برنامه ها با فرمت خاص پیشنهاد می شود مثلا برای باز کردن یک لینک که در تلگرام ارسال شده است معمولاً پس از کلیک کردن روی لینک لیستی از مرورگر ها برای شما باز می شود که باید یکی را انتخاب کنید و ما بین دو گزینه only once و Always یکی را انتخاب کنید. اگر گزینه Always را انتخاب کنید مرورگر مورد نظر به عنوان مرورگر پیش فرض دستگاه اندروید انتخاب می شود و در این صورت زمانی که روی یک لینک کلیک کنید دیگر آن صفحه که برای شما لیست مرورگر ها را نمایش می داد به نمایش در نمی آید و فقط آن مرورگری که انتخاب کردید باز می شود.

 

تغییر برنامه های پیش فرض اندروید

خب تغییر اپلیکیشن های پیش فرض اندروید از طریق منوی تنظیمات انجام می شود. به این نکته توجه کنید که انتخاب اپلیکیشن پیش فرض برای دستگاه های اندرویدی امری بسیار مهم است چون باعث جلوگیری از هدر رفتن زمان شما می شود.

خب در ابتدا از منوی برنامه وارد قسمت تنظیمات settings شوید . قسمت تنظیمات با علامت چرخ دنده نمایش داده می شود. قسمت settings از نوار ابزار نوتیفیکیشن ها قابل دسترس است.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

پس از وارد شدن به قسمت تنظیمات موبایل ، لیستی در اختیار شما قرار می گیرد که مربوط به بهینه سازی بخش ها و دسته های مختلف از نرم افزار ها می باشد. از بین گزینه ها دنبال گزینه Apps بگردید و آن را انتخاب کنید. در بعضی از موبایل ها این کزینه ممکن است Manage Apps و یا Applications باشد.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

خب همان طور که خدمتتون عرض کردم در دستگاه های اندرویدی مختلف و همچنین نسخه های مختلف اندروید دست یابی به لیست برنامه ها Apps به شیوه دیگری قابل دسترس است. به طور کلی گزینه apps در بخش تنظیمات در دسترس است آموزشی که الان دارم براتون درست میکنم با اندروید 6 ( مارشمالو ) تهیه شده است. به همین دلیل ممکن است از نظر ظاهری تعیین اپلیکیشن پیش فرض در این نسخه اندروید با نسخه اندرویدی که روی تلفن همراه شما نصب است متفاوت باشد.

 

در اندروید 6 پس از ورود به بخش اپلیکیشن ها باید روی آیکون چرخ دنده که در بخش بالایی و سمت راست است کلیک کنید و در صفحه باز شده باید گزینه Default Apps را انتخاب کنید. در اندروید N تعیین اپلیکیشن های پیش فرض به صورت مستقیم از صفحه اصلی برنامه ها امکان پذیر است. در سری گوشی های سامسونگ گزینه Default Applications دومین گزینه پس از انتخاب آیکون چرح دنده موجود در بخش قبل است.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

در موبایل های سری ال جی ( LG ) پس از وارد شدن به بخش اپلیکیشن های دستگاه باید مانند تصویر زیر عمل کرده و گزینه Configure Apps را انتخاب کنید در موبایل های برند هوآوی گزینه ای با عنوان Default Apps Settings در بخش پایینی صفحه نمایش وجود دارد که در تصویر قابل روئیت است.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

اغلب شرکت های سازنده گوشی هوشمند اندرویدی تدابیر مشابهی برای تغییر اپلیکیشن های پیش فرض تعیین کرده اند. به طور کلی شما پس از ورود به بخش settings باید وارد بخش Apps شده و دنبال گزینه ای بگردید که از کلمات Default Apps در آن استفاده شده است.

آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps

ممکن است بعضی از دستگاه های موبایل اندرویدی بخشی برای تعیین اپلیکیشن های پیش فرض نداشته باشند در این صورت شما با انتخاب هر فایل و انتخاب اپلیکیشن و زدن گزینه Always آن اپلیکیشن به عنوان اپلیکیشن پیش فرض انتخاب می شود. برای پاک کردن اپلیکیشن پیش فرض و تغییر آن هم باید به بخش settings رفته و سپس به بخش apps مراجعه کردن و گزینه ای با عنوان Clear Defauls را انتخاب کنید تا اپلیکیشن های پیش فرض حذف شوند. حالا یک فایل را انتخاب کنید سپس لیستی از برنامه ها که امکان اجرای آن فایل را داشته باشند برای ما به نمایش در می آیند که باید برنامه مورد نظر خود را انتخاب و گزینه Always را فعال کنید.

 

امیدوارم آموزش تغییر اپلیکیشن های پیش فرض اندروید مورد رضایت شما قرار گرفته باشد . برای این آموزش حدود 4 ساعت و 30 دقیقه زمان صرف شده است.

قبلی »
بعدی »
  • 2018-01-19
  • 740
آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps
3.7 (73.33%) 3 votes

پاسخ دهید!