آموزش ساخت کانال تلگرام

آموزش ساخت کانال تلگرام

تلگرام شبکه اجتماعی است که در ایران بسیار محبوب شده است و در واقع یکی از پر کاربر ترین شبکه اجتماعی می باشد. تلگرام یکی از سریع ترین ,ایمن ترین , سریعترین و پر کاربردترین شبکه اجتماعی هست که تمامی رقبا مانند واتس آپ و وایبر و اینستاگرام را پشت سر گذاشته است. همین چند روز پیش بود که آموزش ساخت استیکر تلگرام را برای شما منتشر کردم و بسیار مورد توجه قرار گرفت. یکی از ویژگی های که باعث برتری آن نسبت به سایر رقبایش در ایران شده امکان ” ساخت کانال تلگرام ” است. کانال تلگرام این قابلیت را دارد که شما مطالب و محصولاتتان را با جامعه مجازیی که می سازید به اشتراک بگذارید. پس برای دیدن آموزش با همیار تو همراه باشید.

 

آموزش مدیریت کانال تلگرام

در کانال تلگرام شما می توانید تعداد بازدید هر پست را مشاهده کنید و در واقع مانند گروه ، محدودیتی برای تعداد اعضا وجود ندارد و شما قادر به اضافه کردن عضو و یا حذف آنها را دارید. البته یکی از معایب کانال تلگرام که البته بعضی ها آن را نقطه قوت میدانند عدم دسترسی اعضا برای ارسال مطلب در کانال است البته شما می توانید به کانالتان هر تعداد که خواستید مدیر اضافه کنید اما به این نکته نیز توجه کنید که مدیرانی که به کانال تلگرام اضافه می کنید نمی توانند شما را به ( عنوان سازنده کانال ) حذف کنند اما شما می توانید آنها را حذف کنید پس از این نظر نگرانی وجود ندارد.

کانال خصوصی و عمومی تلگرام

در تلگرام امکان ساختن دو نوع کانال وجود دارد کانال عمومی ( Public Channel ) و کانال خصوصی ( Private Channel ) که در ادامه به معرفی هر کدام می پردازیم. در کانال عمومی شما یک لینک کوتاه درست می کنید که کانالتان با آن نام شناخته می شود مثلا کانال سایت همیار تو با آدرس t.me/hamyarto_ir می باشد. که hamyarto_ir در واقع اون لینک کانال است. اما در کانال خصوصی شرایط یکم متفاوت می باشد لینکی که در اختیار شما قرار می گیرد از حروف با الگوی پیچیده استفاده شده است که هر شخصی نتواند آن را حدث بزند نمونه از آن کانال خصوصی همیار تو با آدرس https://t.me/joinchat/AAAAAEQkuYhzV86MNag_wA می باشد.

آموزش ساخت کانال تلگرام

1 – خب برای ساخت کانال در تلگرام نیاز هست که ابتدا تلگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید. پس از آپدیت تلگرام را باز کنید و مانند تصویر از قسمت بالا روی علامت منو ضربه بزنید تا منوی تلگرام باز شود.

آموزش ساخت کانال تلگرام

2 – خب پس از لمس کردن دکمه منو صفحه ای مانند تصویر زیر باز می شود حالا مانند تصویر باید گزینه New Channel را انتخاب کنید.

آموزش ساخت کانال تلگرام

3 – خب در این قسمت شما باید برای کانالتان نام و تصویری انتخاب کنید در کار بالا نام کانال را وارد کنید و برای انتخاب تصویر روی عکس ضربه زده و عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. در قسمت Description هم می توانید توضیحاتی درباره کانال وارد کنید توجه کنید این قسمت اختیاری می باشد.

آموزش ساخت کانال تلگرام

4 – پس از تکمیل کردن اطلاعات خواسته شده باید روی علامت تیک در بالای صفحه ضربه بزنید تا به مرحله بعد بروید.

آموزش ساخت کانال تلگرام

5 – در قسمت بعد دو گزینه برای ساخت کانال تلگرام در اختیار شما قرار می گیرد. گزینه اول Public Channel به معنای کانال عمومی است و گزینه دوم Private Channel به معنای کانال خصوصی است.

آموزش ساخت کانال تلگرام

Public Channel : کانال عمومی مناسب کسانی می باشد که بخواهند کانالشان برای عموم نمایش داده شود و هر فردی بتواند وارد آن شود و با انتخاب این گزینه هر کاربری می تواند با جستجوی نام کاربری کانال شما از طریق قسمت Search آن را مشاهده عضو آن شود. همچنین شما باید در قسمت Link یک نام منحصر به فرد انتخاب کنید که قبلا توسط شخص دیگری انتخاب نشده باشد. همچنین شما می توانید این آدرسی که ساختید را با دوستانتان به اشتراک بگذارید و آنها را به کانال خود دعوت کنید.

آموزش ساخت کانال تلگرام

Private Channel : کانال خصوصی هم برای فردی است که می خواهد کانالش از دید عموم مخفی باشد و تنها راه اضافه کردن عضو خارج از لیست مخاطبین از طریق لینکی است که در قسمت Link تلگرام برای شما می سازد.

آموزش ساخت کانال تلگرام

6 – در این مرحله پس از انتخاب گزینه مورد نظر روی علامت تیک ضربه بزنید تا به مرحله بعد بروید.

7 – در این قسمت تلگرام از شما می خواهد که از لیست مخاطب هایتان ( Contacts ) چند نفری را برای افزودن به کانال انتخاب کنید که معمولا بیشتر از 200 مخاطب را نمی توانید انتخاب کنید. و این کار هم کاملاً اختیاری است.

آموزش ساخت کانال تلگرام

8 – پس از انتخاب اعضای کانال روی علامت تیک ضربه بزنید. تبریک کانال شما با موفقیت ایجاد شد و اکنون شما مدیر این کانال هستید.

آموزش ساخت کانال تلگرام

در روزهای آینده آموزش مدیریت کانال تلگرام و همچنین ترفندهای کانال تلگرام را برای شما قرار خواهیم داد. امیدوارم از آموزش ساخت کانال تلگرام نهایت استفاده را کرده باشید. تا درودی دیگر بدرود.

قبلی »
بعدی »
  • 2018-01-09
  • 507
آموزش ساخت کانال تلگرام Create Telegram Channel
3 (60%) 2 votes

پاسخ دهید!