چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

آموزش مخفی کردن فایل ها و تصاویر را در اندروید

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به حفظ حریم شخصی خود بسیار اهمیت می دهید نرم افزار Gallery Vault بسیار می توانید به شما کمک کند. با استفاده از این نرم افزار می توانید فایل ها ، تصاویر و اسناد خود را مخفی کنید. برنامه Gallery Vault امکان پنهان کردن تمامی فایل های صوتی و تصویری با فرمت های مختلف از گالری را به شما می دهد و همچنین می توانید تصاویر خود را مخفی کنید که زمانی که گوشی شما دست کسی افتاد قادر به مشاهده فایل های شخصی شما نباشد البته در ادامه آموزش به شما یاد می دهیم که چگونه فایل مخفی شده در گوشی را بازیابی کنید تا دوباره قابل نمایش باید.

 

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم؟

خب توضیح کافیه دیگه بریم سراغ آموزش خب در ابتدا شما باید نرم افزار Gallery Vault را دانلود و نصب کنید اگر هنوز این نرم افزار را دانلود نکردید می توانید از طریق لینک زیر نرم افزار را دانلود کنید.

دانلود نرم افزار Gallery Vault

 

1- در مرحله اول شما باید نرم افزار را نصب کنید سپس وارد نرم افزار شوید. حالا باید روی گزینه START TO USE کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

2- در صفحه بعدی از شما می خواهید که رمز عبور برای عضویت در برنامه را وارد کنید توجه کنید شما باید در دو مرحله رمز عبور را وارد کنید ( بار اول رمز اصلی و بار دوم Confirm your Password یا همان تایید رمز عبور )

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

3- خب این مرحله مهمه – شما باید ایمیل خود را برای عضویت در برنامه وارد کنید فقط توجه کنید حتما باید به ایمیلی که وارد می کنید دسترسی داشته باشید چون ممکنه بعد از مدتی رمز عبور خود را فراموش کنید. در این صورت فقط از طریق ایمیل می توانید رمز عبور خود را بازیابی کنید وگرنه دسترسی به فایل های پنهان شده را از دست می دهید. پس از وارد کردن ایمیل روی گزینه Done کلیک کنید.

4- خب حالا به صفحه بعد می روید که در بالا سه گزینه وجود دارد که برای مخفی کردن فایل ها و تصاویر باید از سمت چپ گزینه اول را انتخاب کنید. خب حالا باید از قسمت پایین روی علامت بعلاوه (+) کلیک کنید.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

5- سپس مشخص کنید که می خواهید تصاویر خود را مخفی کنید یا ویدیوها و یا فایل های خود را – برای مثال ما روی Pictures کلیک می کنیم. حالا باید پوشه ای که می خواهید مخفی بشود را مشخص کنید مثلاً من می خواهم تصاویر اسکرین شات خود را مخفی کنم.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

6- سپس وارد پوشه می شوید در پوشه مربوطه باید عکس هایی که می خواهید مخفی شوند را انتخاب کنید و سپس روی گزینه ADD از قسمت پایین کلیک کنید و مشخص کنید که تصاویر شما در کجا مخفی شوند.

نکته : با نگه داشتن انگشت خود روی تصویر مربوطه تصویر انتخاب می شود ولی اگر از قسمت بالا سمت راست ، تیک مربع را بزنید تمام تصاویر برای مخفی شدن انتخاب می شوند.

7- کار تمام است و سپس پیغامی برای شما به نمایش در می‌آید که به شما می گوید فایل های که انتخاب کردید با موفقیت به برنامه Gallery Vault افزوده و پنهان شدند.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

خب تا اینجا یاد گرفتیم که چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم ولی در ادامه آموزش به شما یاد می دهم که فایل های مخفی شده را بازیابی کنید.

آشكار كردن فايلهاي مخفی در گوشی

1- بازیابی فایل ها و تصاویر مخفی شده : خب برای نمایش فایل های مخفی در اندروید نیاز نیست کار پیچیده ای انجام بدید ابتدا اگر از نرم افزار Gallery Vault خارج شده اید باید مجداً وارد آن شوید سپس از بین سه گزینه ای که در تصویر پایین مشاهده می کنید تصویر اول سمت راست را انتخاب کنید در نهایت هم گزینه Setting را انتخاب کنید.

2- حالا دو گزینه Unhide All یا Export All برای شما به نمایش در می آید که به صورت جدا گانه هر کدام را بررسی می کنیم.

Unhide All : با انتخاب این گزینه تصاویر شما به قسمتی که مشخص می کنید منتقل شده و سپس قابل نمایش می شوند.

Export All : با انتخاب این گزینه تمام تصاویری که پنهان شده بودن به گالری برگشت داده شده و قابل نمایش می شوند.

خب این دیگه بستگی به نظر شما دارد که کدام گزینه را انتخاب کنید. در اینجا من گزینه Unhide All را انتخاب می کنم.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

3- پس از انتخاب گزینه Unhide All ، صفحه ای با عنوان Unhide to به نمایش در می آید که دارای دو مسیر انتخاب است که باید یکی را انتخاب و روی گزینه UNHIDE کلیک کنید تا فایل های مخفی شما برای نمایش به آن مسیر منتقل شوند.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

آموزش مخفی کردن آیکون برنامه

خب برای پنهان کردن آیکون برنامه ابتدا باید وارد برنامه شوید سپس از منویی که شامل سه گزینه است گزینه سمت راست اولی (علامت صورت انسان) کلیک کنید در صفحه باز شده باید گزینه Icon Disguise را از حالت OFF به حالت ON تبدیل کنید. سپس گزینه Try و بعد Go It را بزنید. حالا از شما خواسته می شود علامت کوچک ماشین حساب را در سمت چپ بالای صفحه نگه دارید. با این کار آیکون اصلی نرم افزار از صفحه اصلی و لیست برنامه های موجود در گوشی حذف می شود تا دیگر کسی متوجه نصب کردن برنامه توسط شما نشود. البته هربار که بخواهید نرم افزار Gallery Vault را اجرا کنید، باید روی آیکون ماشین حسابی که در صفحه اصلی اضافه شده، بزنید و سپس روی آیکون کوچک داخل برنامه نگه دارید.

تغییر تم نرم افزار : برای تغییردادن تم یا همان رنگ بندی برنامه کافی است که از همان سه گزینه ای که خدمتتون گفتم روی سمت راست گزینه اول (علامت صورت انسان) کلیک کنید سپس از بین گزینه ها گزینه Theme را انتخاب و رنگ بندی را عوض کنید.

بکاپ گیری از فایل های پنهان شده : برای بکاپ گیر از فایل های پنهان هم می توانید از همان قسمت روی گزینه setting کلیک کرده و در انتهای منوی setting ، گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید. سپس صفحه ای برای شما باز می شود که با زدن گزینه Backup ، عملیات بکاپ گیری آغاز می شود. برای بازگردانی فایل بکاپ گرفته شده هم از گزینه Restore استفاده کنید.

چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم

نکته مهم : توجه کنید تا زمانی که می خواهید فایل پنهان شده خود را بازیابی کنید نباید پوشه های مربوط به فایل ها را دستکاری یا حذف کنید لازم به ذکر است که با زدن گزینه ریست فکتوری و فرمت کردن حافظه SD ، تمامی اطلاعات پنهان شده شما حذف می شوند.

امیدوارم از آموزش مخفی کردن فایل ها و تصاویر در اندروید با استفاده از نرم افزار Gallery Vault رضایت کافی را داشته باشید و مورد استفاده شما قرار گرفته باشد برای تهیه این آموزش 6 ساعت زمان مفید صرف شده است.

به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً آموزش تغییر برنامه های پیش فرض اندروید Default Apps را هم دنبال کنید شاید برایتان مفید باشد.

قبلی »
بعدی »
  • 2018-03-26
  • 471
چگونه فایل ها و تصاویر را در اندروید مخفی کنیم + نرم افزار
5 (100%) 1 vote

پاسخ دهید!